رییس اتحادیه صنف نمایشگاه داران خودرو مشهد با اشاره به نرخ‌های غیر واقعی خودرو‌های سال‌پایین گفت: خرید خودرو‌های فرسوده با قیمت‌های نجومی، ضرر جبران ناپذیری را برای خریداران به همراه دارد.

حسین حسینی در گفتگو با شهرآرانیوزدرباره افزایش قیمت خودرو‌های سال پایین که با قیمت‌های نجومی عرضه می‌شود تصریح کرد: طی امروز شاهد نرخ‌های نجومی خودرو‌های سال پایین که به عبارتی در طرح جایگزینی خودرو‌های فرسوده می‌باشند هستیم. مسلما این نرخ گذاری‌ها یک اقدام غیر واقعی و شایعه‌ای بیش نیست که در بستر برخی پلتفرم‌های فروش مجازی از جمله دیوار به راه افتاده است. 

وی ادامه داد: شهروندان این قیمت‌ها را جدی نگیرند و از خرید این دسته خودرو‌ها که قیمت غیر واقعی دارند خودداری کنند، چرا که ضرر جبران ناپذیری را برای خریدار به همراه دارد.

رییس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو مشهد در ادامه گفت: متاسفانه علی رغم تذکراتی که به سایت دیوار داده شد، اما همچنان این نرخ گذاری ادامه دارد و نه تنها در مشهد بلکه در سایر شهر‌ها هم به همین روال می‌باشد.

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو مشهد: قیمت خودروهای فرسوده در بازار غیرواقعی است

حسینی افزود: طرح جایگزینی خودرو‌های فرسوده سالیان سال مطرح بوده و اکنون این تعیین قیمت‌ها فقط شایعه است و البته شیطنت برخی افراد سودجو و کلاهبردار که نتیجه‌ای جز التهاب دربازار به همراه ندارد. متاسفانه بعضی افراد هم ناآگاهانه و به دلیل جو بازار این قیمت‌ها را میگذارند.

به گفته وی، روند نزولی قیمت خودرو در چند ماه گذشته ادامه داشته است و فاصله قیمت خودرو‌ها در نمایندگی‌ها و بازار بسیار کم شده است. اینکه شهر‌وندان خودرو‌های مدل پایین با قیمت‌های بالا را خریداری کنند جای تعجب دارد.