مدیر نظارت و بازرسی اتاق اصناف خراسان رضوی گفت از ابتدای سال تا کنون گزارش مردم از تخلفات صنفی نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است.

محسن صیادی در گفتگو با خبرنگار شهرآرانیوزبا اشاره به نظارت مستمر بازرسی اتاق اصناف بر واحد‌های صنفی سطح شهر تصریح کرد: از ابتدای سال عزم خود را جزم کردبم که افزایش قیمت خارج از عرف و تخلفات صنفی را رصد کامل داشته باشیم، واحد‌های صنفی مثل فروشندگان مواد پروتئینی مرغ و تخم مرغ، بازار مسکن، صنف نانوایی‌ها، قنادی‌ها و ... از جمله واحد‌هایی است که نظارت مستمر را می‌طلبید.


وی افزود: بر همین اساس و خارج از هر گونه مراعاتی و با در نظر گرفتن حق و حقوق مردم بازرسی‌ها و رصد قیمتی خود را افزایش دادیم.

صیادی با اشاره به اینکه خوشبختانه مردم هم تا حدودی اشراف کامل به حق و حقوق خود دارند باعث شده گزارشات مردمی افزایش پیدا کند افزود: این موضوع سبب شده واحد‌های نظارتی ما مثل اتاق اصناف، تعزیرات و سایر دستگاه‌های مربوطه نظارت‌های خود را در قالب گشت‌های بازرسی مشترک افزایش دهند.
وی افزود: شهروندان در صورت مشاهده  هر گونه تخلف تماس با اتاق اصناف و سامانه ۱۲۴ گزارشات و تخلفات صنفی را گزارش دهند.

مدیر نظارت و بازرسی اتاق اصناف تاکید کرد: با توجه به اینکه  در ایام محرم و صفر و شروع مراسمات شاهد حضور زائرین و هیئت‌های مذهبی هستیم، طرح نظارتی ویژه با محوریت کالا‌های اساسی مثل مرغ، برنج، روغن، قند و شکر، حوزه سلامت و امنیت غذایی در بحث رستوران ها، نانوایی ها، اغذیه و پیتزا فروشی‌ها، ابمیوه و بستنی، گشت‌های مشترک بازرسی را خواهیم داشت.