رئیس اتحادیه فروشندگان آبمیوه، فالوده و بستنی مشهد گفت: از ابتدای سال به دلیل کمبود شکر و خریداری شکر به قیمت آزاد، قیمت محصولات آبمیوه و بستنی به طور میانگین نسبت به سال گذشته حداقل ۳۰ درصد افزایش داشته که ۱۰ درصد آن مربوط به قیمت شکر بوده است.


سعید شریف‌زاده مشهدی در گفتگو با شهرآرانیوزدر خصوص وضعیت فعالیت صنف آبمیوه‌فروشی و بستنی‌های مشهد در روز‌های پایانی دهه اول محرم در مشهد عنوان کرد: دستوری بابت فعالیت یا عدم فعالیت صنوف فروشندگان آبمیوه و بستنی در روز‌های پایانی دهه اول محرم و روز‌های تاسوعا و عاشورا در سال‌های گذشته نداشته‌ایم که بخواهیم در سال جاری نیز داشته باشیم.

وی افزود: اما قاعدتا در روز عاشورا اکثر صنوف در مشهد تعطیل هستند، البته منطقه ثامن که منطقه زائرپذیری است شرایط خاص خودش را دارد. به جهت ارائه خدمات به زائران معمولا فعالیت صنوف در منطقه ثامن متفاوت است و در روز‌های پایانی دهه اول محرم فعالیت خواهند داشت.

رئیس اتحادیه فروشندگان آبمیوه، فالوده و بستنی مشهد ادامه داد: قانونی که صنوف باید در روز‌های تاسوعا و عاشورا تعطیل باشند، وجود ندارد، اما معمولا تمامی صنوف آبمیوه و بستنی در این ۲ روز در سایر نقاط مشهد تعطیل هستند.

شریف‌زاده مشهدی در خصوص تاثیرات کمبود و گرانی شکر بر محصولات صنوف آبمیوه و بستنی گفت: صنوف آبمیوه و بستنی فروشان در سال گذشته سهمیه شکر به قیمت مصوب تعاونی دریافت می‌کرد، اما در سال جدید امیدوار بودیم که بتوانیم سهمیه شکر با نرخ مصوب تعاونی دریافت کنیم، اما علی‌رغم پیگیری‌هایی که داشتیم به نتیجه نرسیدیم.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال به دلیل کمبود شکر و خریداری شکر به قیمت آزاد، قیمت محصولات آبمیوه و بستنی به طور میانگین نسبت به سال گذشته حداقل ۳۰ درصد افزایش داشته که ۱۰ درصد آن مربوط به قیمت شکر بوده است.

شریف زاده مشهدی تصریح کرد: در حال حاضر که قیمت شکر مدتی ثابت مانده است، بعید است مجددا قیمت محصولات آبمیوه و بستنی مجددا افزایش قیمتی نداشته باشد.