یوسف تقی‌زادگان در گفتگو با خبرنگار شهرآرانیوزدر خصوص وضعیت قیمت ارز و طلا عنوان کرد: دلار که تا بیش از ۴۹ هزار تومان افزایش پیدا کرده بود با ریزش همراه شده و در حال حاضر به زیر ۴۸ هزار تومان رسیده است.


وی افزود: با توجه به اینکه انس جهانی در محدوده بالایی قرار دارد، اما کاهش قیمت دلار روی قیمت طلا نیز تاثیر گذاشته که با کاهش ۳۲ هزار تومانی طلا در روز جاری همراه بوده است. در حال حاضر هر گرم طلا ۲ میلیون و ۲۷۶ هزار تومان قیمت دارد. سکه نیز ۲۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

رییس اتحادیه رئیس اتحادیه صنف فروشندگان طلا و جواهر مشهد در خصوص روند نزولی قیمت دلار بیان کرد: انشاالله که روند نزولی قیمت دلار موقت نباشد؛ امیدواریم که این روند تداوم داشته باشد.

تقی‌زادگان گفت: فکر نمی‌کنم وضعیت کاهشی قیمت دلار ثبات داشته باشد. مسئولان برای مذاکرات چراغ سبز نشان می‌دهند، اگر این کار انجام شود و مذاکراتی صورت بگیرد، مطمئنا قیمت دلار و طلا کاهشی خواهد شد.

وی در خصوص وضعیت بازار طلا خاطرنشان کرد: بازار کاملا راکد است و هیچ خرید و فروشی انجام نمی‌شود. در حال حاضر که ۵ روز از محرم گذشته است، اگر هم بازار طلا را تعطیل می‌کردیم فرقی با وضعیت کنونی نداشت.