رئیس اتاق اصناف مشهد با بیان اینکه متصدیان در مجتمع‌های تجاری و کلیه واحدهای صنفی باید پوشش شرعی را رعایت کنند، گفت: این موضوع مربوط به الان نبوده و رعایت موارد قانونی، شرعی و عرفی مسئله جدیدی نیست.


هادی مخملی در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص اخبار منتشر شده مبنی بر الزامی شدن پوشش مانتو و مقنعه در فست‌فودهای مشهد، اظهار کرد: متصدیان در مجتمع‌های تجاری و کلیه واحدهای صنفی باید پوشش شرعی را رعایت کنند. بانوان باید یونیفرم یا پوشش اسلامی و شرعی متعارف ترجیحا مانتو، شلوار و مقنعه و آقایان نیز پوشش متعارف داشته باشند.

وی افزود: نباید در هیچ واحد صنفی پوشش غیر متعارف داشته باشیم. موضوع عفاف و حجاب از چند روز پیش ابلاغ شده و اگر تخلفی از طریق نظارت مردمی یا بازرسان مشاهده شود، گزارش‌ها در اتاق اصناف بررسی و با خاطیان برخورد خواهد شد.

رئیس اتاق اصناف مشهد تصریح کرد: جریمه‌ها بستگی به درجه و شدت تخلف دارد. نه تنها در این مورد بلکه در هر نوع تخلفی اگر تکرار صورت گرفته، اصرار شود و تخلف در حد شدیدی باشد، واحد صنفی پلمب خواهد شد.

مخملی با بیان اینکه این ابلاغیه طبق قانون است، عنوان کرد: واحدهای صنفی و مجتمع‌های تجاری که به مشتری و مردم خدمات ارائه می‌دهند، باید مسائل شرعی و اسلامی در خصوص عفاف و حجاب را رعایت کنند. عدم گرانفروشی، نصب اتیکت و صدور صورت‌حساب نیز جزو قوانین و مقررات عمومی کشور است که باید رعایت شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا این ابلاغیه توسط مراجع بالادستی از جمله قرارگاه عفاف و حجاب صادر شده، خاطرنشان کرد: خیر، ما خودمان این موضوع را به واحدهای صنفی ابلاغ کردیم. این موضوع مربوط به الان نبوده و رعایت موارد قانونی، شرعی و عرفی مسئله جدیدی نیست.