رییس اتحادیه صنف نمایشگاه داران خودرو مشهد گفت: مدتی است که قیمت خودرو در این کلانشهر سیر نزولی گرفته و به شدت رو به کاهش است به طوری که میزان کاهش آن تا ۱۴۰ میلیون تومان در خودروهای خارجی پیش رفته است.


حسین حسینی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در هفته جاری قیمت هر خودرو ایرانی بین ۱۰ تا ۴۰ میلیون تومان و قیمت هر خودرو خارجی بین ۵۰ تا ۱۴۰ میلیون تومان کاهش داشته است.

وی دلیل اصلی کاهش قیمت خودرو را آغاز واردات خودروهای خارجی به کشور ذکر و بیان کرد: در چنین شرایطی مشتریان از خرید خودرو عقب نشینی کرده و منتظر ثبات قیمت می مانند لذا رکود در بازار حاکم شده و قیمتها نیز افت می کند.

رییس اتحادیه صنف نمایشگاه داران خودرو مشهد پیش بینی کرد که قیمت خودروها افت بیشتری نیز در بازار پیدا خواهد کرد.

حسینی افزود: طبق مصوبه هیات مقررات زدایی و تسهیل مجوزهای کسب و کار کشور، دریافت پروانه تخصصی از سازمان ثبت اسناد و املاک کشور برای همه صاحبان نمایشگاه های خودرو در این شهر الزامی است از این رو هر واحدی که بدون پروانه تخصصی اقدام به اجاره مغازه برای راه اندازی نمایشگاه خودرو کند، ابتدا اخطار می گیرد و در صورت تداوم تخلف، مهر و موم خواهد شد.

وی به صاحبان مغازه ها در مشهد هشدار داد که ملک خود را به افرادی که فاقد پروانه تخصصی نمایشگاه داری خودرو از سازمان ثبت اسناد و املاک نیستند اجاره ندهند حتی اگر با مبلغ بسیار بالایی آن را اجاره کنند زیرا این متخلفان بلافاصله شناسایی شده و محل کسبشان مهر و موم می شود.

رییس اتحادیه صنف نمایشگاه داران خودرو مشهد گفت:تاکنون به چندین واحد نمایشگاه داری خودرو در مشهد اخطار داده شده است.

حسینی شمار دارندگان پروانه کسب معتبر از اتحادیه صنف نمایشگاه داران خودرو در مشهد را ۸۵۰ نفر ذکر کرد.