رییس اتحادیه صنف فروشندگان طلا، نقره و جواهر مشهد گفت: کاهش قیمت طلا و سکه در چند روز اخیر رونقی به بازار این کالا در شهر مشهد نداده است و فروشندگان طلا از این محل سودی نکرده اند.


یوسف تقی زادگان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مدتی نرخ سکه و طلا و دلار در بازار نزولی بود اما دیروز کمی افزایش یافت.

وی اضافه کرد: قیمت طلا و سکه متاثر از نرخ دلار است و چون دلار از ۵۱ هزار و ۸۰۰ تومان به ۴۸ هزار تومان رسید این موضوع تاثیر مستقیمی نیز بر قیمت طلا و سکه داشته است.

رییس اتحادیه صنف فروشندگان طلا، نقره و جواهر مشهد گفت: در شرایطی که نرخ طلا و سکه رو به کاهش می گذارد مردم بیشتر فروشنده آن می شوند و برای خرید طلا اقدامی نمی کنند.

تقی زادگان افزود: اغلب مردم با افت نرخ دلار و طلا در بازار از خرید دست می کشند تا نرخ، به ثبات برسد.

وی افت قیمت دلار و طلا و از بین رفتن حباب قیمتی آن را به نفع کاسبان این کالا دانست و گفت: به وجود آمدن این شرایط هم به نفع مردم و فروشندگان طلا است.

رییس اتحادیه صنف فروشندگان طلا، نقره و جواهر مشهد همچنین از لغو برگزاری نمایشگاه طلا در مشهد خبر داد و گفت: برگزار کننده این نمایشگاه که اتحادیه حامی آن بود از برگزاری آن منصرف شده است و هم اکنون نمایشگاه طلا با گستره بین المللی در اصفهان در حال برگزاری است و این فرصت از مشهد گرفته شده است.

تقی زادگان ابراز امیدواری کرد که بتوان با پیگیری‌های دوباره زمینه راه اندازی نمایشگاه طلا را در آبان ماه امسال در مشهد فراهم کرد.